Чому брикети?

Thumbnail

Ще століття тому дешевим, самим практичним, ефективним і зручним сировиною для опалення були дрова і вугілля, згодом їх змінили нафта і газ, – дуже ефективний, але на жаль, невідновлюване і обмежене в запасах паливо. За найоптимістичнішими прогнозами, і нафта, і газ закінчаться вже через три-п’ять десятиліть, тому вже зараз у всьому світі для виробництва тепла та енергії використовуються альтернативні відновлювані джерела енергії. Саме виробництво брикетів з відходів деревообробки, сільськогосподарських та інших відходів і є такою альтернативою.
Ціни на традиційні енергоресурси постійно збільшуються. Крім цього, в країнах Євросоюзу також зростають вимоги до чистоти промислових відходів. Європа дуже уважно ставиться до питань охорони навколишнього середовища та вирішення проблем екології. Тому виготовлення брикетів з біомаси – екологічно чистого палива – є дуже важливим аспектом у рамках Кіотського протоколу.
Основні переваги паливних брикетів з відходів виробництва перед традиційними видами палива – це їх екологічність і возобновляемость, а також високі показники тепловіддачі і ККД. Це дозволяє широко застосовувати паливні брикети на електростанціях, у котельнях, для опалення приватних будинків та інших об’єктів.
В основі сучасних технологій виготовлення брикетів лежить три основні етапи підготовки біомаси: подрібнення сировини в однорідну масу, висушування її, а згодом – брикетування в ударно -Механічні пресі під високим тиском. Сировиною для виготовлення брикетів служать біологічні відходи – починаючи від соняшникового лушпиння, закінчуючи папером, картоном, і просто опалим листям – тобто все те, що буквально валяється у нас під ногами!
Переробка відходів виробництва є зручним як з точки зору логістики, так і з точки зору енергоефективності. У порівнянні з вихідною сировиною, паливні брикети горять з тепловіддачею, в десять разів більше на одиницю об’єму. Два кілограми брикету виділяють стільки ж енергії, скільки й літр в кілька разів більше дорогої нафти. Завдяки високій щільності і низькій вологості брикетів, їх також дуже вигідно складувати і експлуатувати, особливо в порівнянні з вихідною сировиною.
Що вигідніше: виготовлення брикетів або гранул?
З точки зору економічної вигоди, виробництво паливних брикетів на ударно механічних брикетировщик є більш привабливим, адже інвестиції в лінію брикетування та витрати значно нижче щодо лінії гранулювання з аналогічною продуктивністю. У лінії брикетування на основі ударно механічного преса до якості сировини встановлені мінімальні вимоги, тому можливе виготовлення брикетів з значно більшої кількості відходів. Однак і одна, і друга технології обладнання для виробництва брикетів дозволяють відмовитися від дорогого імпортного газу на користь невичерпного і невикористаного палива.
В цілому виготовлення брикетів, виробництво устаткування для виготовлення паливного брикету з деревини, соломи, очерету, продаж паливних брикетів в Європу і використання на внутрішньому ринку є дуже прибутковим і перспективною справою, адже наш агроіндустріальних потенціал дозволяє Україні стати провідним експортером паливних брикетів в європейські країни