Сировина: тирса

Thumbnail

Одне з основних багатств України – це ліси , а одна з найбільш розвинених галузей промисловості – переробка деревини. Після такої обробки в столярних майстернях , на лісопилках , на меблевих виробництвах залишаються гори тирси і чимало нестандартної деревини. При цьому більшість деревних відходів зберігається під відкритим небом. Частина деревини спалюється в котельні в необробленому вигляді , проте набагато вигіднішим є виготовлення брикетів ( синонім – євродрова ) або гранул ( також їх називають

пеллети ) . Виготовлення брикетів з відходів деревини розв’язує як проблему забезпечення недорогими теплоносіями , так і глобальну проблему шкідливих викидів в атмосферу , поліпшення стану лісів і площ деревообробних підприємств , і багато інших.

Що ж є більш ефективним , практичним і економічно вигідним – виготовлення брикетів або виготовлення гранул ? Спробуємо розглянути всі плюси і мінуси.

Обладнання для виготовлення брикетів або гранул

Гранули з деревних відходів вимагають дорогого і складного устаткування . Так же дорогим і складним є і ремонт устаткування , який нерідко можна виконати тільки на території заводу – виробника . Виготовлення брикетів вимагає спеціальних пресів , які , при тій же продуктивності , коштують на 30 % дешевше.

Сировина

Гранулювання пред’являє високі вимоги до тирси ( фракція повинна бути особливо дрібною , у деяких випадках потрібено додатково подрібнювати ) , різні домішки не допускаються. Одночасно велика стружка і окремі великі шматочки ніяк не перешкоджають роботі преса по виготовленню брикетів.

Транспортування та складування

Гранули є неміцним продуктом . При декількох перевантаженнях в упаковці з’являється крихта. Разом виготовлення брикетів створює на їх поверхні захисну кірку , брикети практично не залишають крихти при перевантаженнях . Також наявність крихти ніяк не впливає на здатність брикету до згоряння.

Собівартість

Собівартість гранул вища за рахунок дорогого обладнання. Робоча сила на виробництві також повинна бути більш кваліфікованою . Виготовлення брикетів дешевше за рахунок меншої трудо-та енергомісткості , а про вартість обладнання ми вже згадували раніше .

Ринки збуту

Гранули виробляються сьогодні тільки на експорт. Спеціалізовані котли , необхідні для спалювання цього палива , в Україні поки що рідко зустрічаються . Виготовлення брикетів вигідно як для внутрішнього ринку , так і для експорту : брикет спалюється у звичайних твердопаливних котлах , в печі або каміні , прямо на багатті.

Де використовувати

Гранули використовуються в основному в промисловості – знову ж таки із-за відсутності спеціальних котлів. Споживачами паливних брикетів є промислові підприємства і теплові станції , так і власники заміських будинків , ресторанів , любителі шашликів і справжніх камінів.
І одна , й інша галузі відрізняються як великими вигодами , так і значною кількістю перспектив на майбутнє.
Можливо , і держава зверне увагу на необхідність підтримувати виробника і споживача екологічно чистого палива , адже від використання відновлюваних і дешевих паливних ресурсів залежить майбутнє наших лісів , вугільних шахт , і нас самих , і про це варто задуматися .
Сьогодні забезпечити власне сільськогосподарське або деревообробне підприємство , і ще обігріти невелике містечко недорогим паливом нескладно – за допомогою виготовлення брикетів з відходів прямо на виробництві . А необхідне обладнання для брикетування постачає український виробник ПП “Брикетуючі технології”